Методичний кабінет

Дата: 21 серпня 2017 о 11:49, Оновлено 22 грудня 2021 о 17:47
Автор: Снітко Т. О.

Шановні колеги пройдіть опитування за даним посиланням

Методичний кабінет ОЗ "Городоцький ліцей" є організуючим центром методичної роботи з педагогічними працівниками закладу. Діяльність методичного кабінету визначається структурою та змістом внутрішкільної методичної роботи, методичних об’єднань, що працюють у школі. Функціонування методичного кабінету здійснюється відповідно до “Положення про методичний кабінет середнього закладу освіти” та визначених методичною радою закладу пріоритетних завдань.

Кабінет просторий, комфортний для роботи. Його площа 19 кв.м. У кабінеті працюють ЗДНВР Дубовикоава А.М., Борконюк О.М. та ЗДВР Майструк Н.

В основі роботи кабінету лежать принципи організації та функціонування методичної роботи як системи, тобто принципи діагностичного, системного підходу, випереджаючого характеру, практичної та адресної спрямованості, толерантності і партнерства, самореалізації особистості, розвитку творчого потенціалу та психолого-педагогічного супроводу.

Основні принципи методичної роботи:

– демократизація та гуманізація навчального процесу;

– цільовий підхід до організації методичної роботи відповідно програмних

цілей закладу та напрямків його діяльності;

– організація роботи з педагогічними кадрами на основі урахування їх потреб та реального рівня професійної майстерності;

– системність та систематичність;

– науковість;

– оперативність та мобільність;

– прогностичність та випереджувальний характер;

– оптимальне поєднання індивідуальних і колективних форм;

– пріортет знань та моральних цінностей.

Основними завданнями методичного кабінету є:

а) надання навчально-методичних консультацій педагогічним працівникам;

б) координація колективних форм і методів роботи та самоосвіти з підвищення педагогічної майстерності та удосконалення фахової підготовки вчителів;

в) організація системи заходів, спрямованих на розвиток творчого потенціалу педагогів, впровадження досягнень кращого педагогічного досвіду та освітніх технологій.

Методичний кабінет проводить таку роботу:

а) створює умови для самостійної, індивідуальної роботи педагогічних працівників шляхом забезпечення їх необхідною науково-методичною літературою;

б) організовує консультації з питань психології, педагогіки, фахової підготовки, методики викладання предметів;

в) займається організацією та періодично проводить виставки навчальної літератури, забезпечує педагогічних працівників необхідною інформацією;

г) бере участь в організації та проведенні представницьких педагогічних заходів педагогічних читань, виставок, творчих звітів, науково-практичних семінарів, конференцій тощо;

д) організовує наставництво, стажування молодих учителів;

е) сприяє участі педагогічних працівників у науково-методичній та експериментальній роботі;

є) сприяє впровадженню в практику роботи вчителів перспективного педагогічного досвіду, досягнень сучасної науки та освітніх технологій.

У методичному кабінеті ОЗ "Городоцький ліцей" є Навчальні програми, зразки ведення шкільної документації, пам’ятки, схеми аналізу, методичні розробки уроків, виховних заходів, навчально-методична література, підшивки інформаційних збірників МО, педагогічні газети та журнали; Методичний календар, «Освітянський вісник», альманах «Талановиті поряд, головне не обминути». Методичний кабінет забезпечений ТЗН: ПК,  DVD, ноутбуком. Наявне підключення до мережі Інтернет.