Історія закладу

Дата: 12 листопада 2016 о 12:54, Оновлено 23 лютого 2021 о 15:13

З 1867 року в с. Городок працювала початкова школа, а роком пізніше – парафіяльна, на базі якої в 1873 р. заснували сільське однокласне народне  училище.

У 1895 на березі річки в центрі села, під керівництвом майстра Шульца на кошти   барона Федора Штейнгеля, стала стрімко зростати цегляна  двоповерхова будівля - двокласне училище з шестирічним навчанням. Добудована у 1972 році вона діє і по нині. Перший рік навчання розпочався 1 жовтня 1897 р, навчалося - 162 учні. Навчання в школі проводилося російською мовою. Тут вивчали загальноосвітні предмети: російська мова, географія, арифметика, природознавство, початки геометрії. Школа мала сільськогосподарський напрямок,тому і вивчались поглиблено: городництво, садівництво, бджільництво, столярна справа. Першим завідувачем школи був Анікін Степан Васильович уродженець Саратова. Шкільні приладдя і навчання для учнів були безкоштовними.

Мріючи  на базі школи створити сільськогосподарський ліцей і готувати  висококваліфікованих спеціалістів для сільського господарства, Федір Штейнгель запрошує з Чернігова Куліша Івана Хомича, який приїжджає в Городок і очолює школу з 1903  по 1920 роки.

З 1920-1939 роки - період польської школи на території Городка. Навчальним закладом керує Задолінський Владислав, якого розстріляли у роки війни.

Збереглися свідоцтва польською мовою тогочасних випускників 1927 року, що знаходяться в музеї нашої школи.

В роки Великої Вітчизняної війни школа не працювала, діти ходили по домівках вчителів,оскільки в  шкільному приміщенні знаходились німецькі склади.

Після звільнення Рівненщини  (у лютому 1944 р.) навчання відновилося. Директором школи призначають заслуженого вчителя України Захаржевського Юліана Антоновича.

З 1949р. школа реорганізована в середню і по1955 р. нею керує Ганджа Юхим Якович.

Надалі Городоцьку школу очолювали:

Рудич Василь Олексійович (1955 - 1971)

Пулик Петро Леонтійович (1971 - 1980)

Процюк Віталій Кононович (1980 - 1983)

Зелінський Степан Семенович   (1983 - 2003)

Юсіфова Наталія Олександрівна (2003-2005)

Вівчар Петро Степанович (2005-2007)

Бароновська справа у Городоцькій школі живе і сьогодні. У 1997 році було створено шкільний музей історії та розвитку с.Городок, засновником якого  став  Зелінський С.С.

Зібрані музейні експозиції слугують нам і до нині.

З 2007 року по сьогоднішній день директором школи є Снітко Тетяна Олексіївна.