Положення про шкільне методичне об'єднання
вчителів-предметників
1. Загальні положення:
1.1. Методичне об'єднання – структурний підрозділ внутрішньої системи управління навчально-виховним процесом, який координує методичну, організаційну роботу вчителів одного або кількох близьких за змістом предметів.
1.2. Методичне об'єднання вчителів здійснює навчально-методичне забезпечення середньої освіти та позакласну діяльність з предмету, організовує вдосконалення відповідної фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників школи згідно з рівнями, визначеними законодавством.
2. Структура та функції методичного об'єднання:
2.1. Структура методичного об'єднання включає усіх педагогічних працівників школи за галузями знань державного компонента освіти.
2.2. Методичне об'єднання може організовувати свою роботу за наявності 3-х та більше учасників.
2.3. Підрозділами методичного об'єднання є динамічні групи вчителів.
2.4. Керівник методичного об'єднання обирається терміном не менш, ніж на два роки на засіданні методичного об'єднання з відповідної галузі знань із числа педагогічних працівників школи з відповідною фаховою освітою, якому за результатами атестації встановлена перша або вища кваліфікаційна категорія за наявності стажу роботи за фахом не менше 5 років. Працює керівник методичного об'єднання на громадських засадах.
2.5. Загальний контроль за роботою методичного об'єднання здійснює заступник директора з навчально-виховної роботи.
2.6. У своїй роботі методичне об'єднання підзвітне педагогічній раді та методичній раді.
3. Зміст і напрямки роботи методичного об'єднання вчителів.
Зміст роботи методичного об'єднання включає такі напрямки діяльності:
3.1. Розробка, апробація та впровадження ефективних інноваційних освітніх технологій та методик, ефективного педагогічного досвіду, поліпшення на цій основі організації методичної роботи в навчальному закладі.
3.2. Аналіз якості освітньо-кваліфікаційного забезпечення навчально-виховного процесу педагогічними кадрами.
3.3. Навчально-методичне консультування педагогічних кадрів.
3.4. Організація безперервного удосконалення фахової освіти та кваліфікації педагогічних працівників.
3.5. Обговорення питань з методики викладання предмета, розробка календарно-тематичних планів.
3.6. Надання допомоги вчителям у розвитку та підвищенні професійної майстерності.
3.7. Забезпечення своєчасного вивчення нормативних документів, виконання нормативних вимог щодо навчання та виховання учнів.
3.8. Підготовка та проведення олімпіад з базових дисциплін, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт, турнірів юних науковців тощо.
3.9. Проведення системи заходів, спрямованих на розвиток творчого потенціалу педагогів, вивчення і узагальнення їхнього ефективного педагогічного досвіду та його впровадження, залучення кращих із них до конкурсів професійної майстерності, навчально-методичної та науково-дослідницької роботи.